Ortodonta Jelenia Góra popraw jakość życia


Znaczenie ortodonty dla jakości życia pacjenta

Jak ważny jest zdrowy i piękny uśmiech wie każda osoba, która kiedykolwiek pracowała w branży Public Relations. Uśmiech i wyraz twarzy w ogóle jest pierwszym elementem, który buduje pozytywne - bądź negatywne - pierwsze wrażenie i tym samym ma doniosłe znaczenie dla tego, jak jesteśmy odbierani przez innych. Tego wszystkiego powinien być świadomy specjalista ortodonta, który ma przecież bezpośredni wpływ na te kwestie.

Ortodoncja w Jeleniej Górze

Jelenia Góra posiada fachowców, którzy dbają nie tylko o to, by same zęby wyglądały ładnie, ale potrafią zaprojektować uśmiech tak, aby współgrał z rysami twarzy pacjenta, nadając jej olśniewający wyraz. Co więcej, pacjent sam może wziąć udział w takim procesie projektowania, określając na przyszłość, jak jego twarz będzie prezentowała się innym. Zespół OrthoTeam, działający w Jeleniej Górze, to ortodoncja na najwyższym światowym poziomie.

Twarz przede wszystkim - ortodoncja w kontekście estetyki twarz

U podłoża działań podejmowanych przez specjalistów OrthoTeam leży filozofia nazywana "Faces First", która holistycznie podchodzi do estetyki twarz. Zęby i uśmiech traktowane są jako element całości, który musi odpowiednio współgrać ze wszystkimi elementami wyrazu twarzy. Ortodoncja oparta na tym podejściu daje o wiele lepsze rezultaty estetyczne niż tradycyjna praca wyłącznie z jamą ustną. 

Dzięki technologii Digital Smile Design pacjent ma nawet bezpośredni wpływ na to, jak będzie wyglądał uśmiech po zakończeniu terapii. Technologia ta bowiem daje możliwość cyfrowego zaprojektowania tego, jak przyszły uśmiech ma wyglądać w kontekście całej twarzy.

Ortodonta również powinien, po pierwsze, nie szkodzić

Naturalną konsekwencją holistycznego podejścia nie jest poszukiwanie doraźnych i szybkich rezultatów, ale ogólnego kontekstu zdrowia pacjenta w ciągu całego życia. Jako przedstawiciel medycyny, ortodonta powinien kierować się zasadą "po pierwsze nie szkodzić", dlatego nie może przedkładać łatwych rezultatów na ryzyko chorób pacjenta w późniejszym wieku.

A te pojawiają się, szczególnie w kontekście zdrowia dziąseł i kości jamy ustnej. Aby zniwelować to ryzyko, ortodoncja praktykowana w zespole OthoTeam oparta jest na drobiazgowym badaniu i ostrożnym wprowadzaniu zmian w budowie aparatu zębowego.