Gdzie kupić nasiona jęczmienia ozimego


Jęczmień jest jednym z najstarszych i najważniejszych zbóż, jakie są uprawione na polach w Polsce i na świecie. Są dowody, że był już uprawiany tysiące lat temu na Bliskim Wschodzie. Dzisiaj dalej pełni niezwykle ważną rolę w rolnictwie oraz gospodarce.

Jest on niezbędny dla produkcji kasz oraz nie można także zapomnieć jak doskonale jęczmień sprawdza się jako roślina pastewna. Niezwykle ważny dla dużej części browarnictwa, które dalej chętnie korzysta ze słodów jęczmiennych jako podstawy dla ważonych piw. Okazuje się także, że bez jęczmienia nie można wyprodukować wielu gatunków i rodzai whiskey produkowanej w Irlandii oraz Szkocji.

Jęczmień ozimy - charakterystyka

Jest tak dlatego, że istnieje wiele rodzajów jęczmienia. W tym rodzaje mające na prawdę krótkie okresy wegetacji, czyli idealne do uprawy w takich warunkach klimatycznych, jakie posiadają na przykład wspomniane Wyspy Brytyjskie. Jeszcze innym rodzajem jęczmienia jest jęczmień ozimy, który oferujemy w tej kategorii. Jak każde zboże ozime wymaga on okresu niskich temperatur dla przejścia całego cyklu wegetacyjnego – nazywamy to jarowizacją.

Nasiona jęczmienia ozimego siane są wczesną jesienią, najczęściej we wrześniu. Co ciekawe długa i ciepła jesień jest okolicznością niezwykle sprzyjającą wysokim plonom jęczmienia, gdyż dzięki temu jest potem, podczas zimy o wiele bardziej mrozoodporny. Ogromną zaletą jest to, że jęczmień ozimy doskonale radzi sobie w glebach suchych, jednak jego wymagania co do gleby zazwyczaj są i tak wyższe, niż żyta.

jeczmień ozimy

Nasiona jęczmienia ozimego

W tej kategorii prezentujemy Państwu oferowany przez nas wybór nasion jęczmienia ozimego. Wydawać, by się mogło, że jęczmień ozimy jako roślina nie może się bardzo różnić w zależności od producenta czy rodzaju nasion. Nic bardziej mylnego.

Z łatwością można wyróżnić rodzaje zboża na podstawie szczegółów budowy anatomicznej, szczegółów co do pory wysiewania, zawartości składników odżywczych w końcowym plonie, a także wymagań co do nawożenia. Te ostatnie mogą być szczególnie istotne, gdyż różne nasiona jęczmienia ozimego mogą wykazywać różne potrzeby co do dokarmiania.

Jęczmień ozimy znany jest z konieczności dokładnej kontroli nawożenia, gdyż najlepsze plony wykazuje w wąskim przedziale ilości zastosowanego nawozu. Dobrze opisane rodzaje nasion na naszej stronie z pewnością pomogą Państwu w wyborze odpowiedniej odmiany nasion jęczmienia ozimego i ich producenta.