Jak księgować transport ponadgabarytowy?


Ciekawym zagadnieniem jest transport ponadgabarytowy - podlinkowane celowo, żeby pokazać ciekawą ofertę firmy ze Szczecina. Nie zajmuję się księgowaniem tej firmy, jednak znam biura rachunkowe we Wrocławiu, które tego typu zlecenia mają i zajmują się nimi od dłuższego czasu.

Dokumenty dotyczące transportu ponadgabarytowy

Temat jest o tyle ciekawy, że ciekawe są dokumenty jakie przewijają się przez tego typu działalności gospodarcze. Transportem ponadgabarytowym, zazwyczaj międzynarodowym zajmują się w dużej mierze firmy, które działają na rynku już od dawna i mają doskonale wyposażoną administrację. Rzadko jednak zdarza się, aby firmy te w dużym stopniu prowadziły samodzielnie swoje sprawy finansowe. Wynika to z natłoku innych obowiązków. No i w tym wypadku pojawia się perspektywa współpracy z takim klientem, który nie ma co ukrywać jest dość wymagający.

Przykład takiego transportu ponadgabarytowego - w tym wypadku transport maszyn:


Ile kosztuje transport ponadgabarytowy

Przede wszystkim biuro rachunkowe, które będzie prowadzić takiego klienta musi doskonale obracać się w tematyce faktur i rachunków za paliwo, części samochodowe. Często również usługi polegają na transporcie międzynarodowym, dlatego obcowanie z innymi walutami (głównie EURO - kurs euro) to rzecz bardzo powszechna.

Ogólnie mówiąc biuro musi się na tym znać i nie może bać się nowych wyzwań, jakie niesie ze sobą tego typu działalność.
Podobne artykuły:
Księgowość w małych firmach (2011-03-08)
Start firmy - jaki program do faktur wybrać? (2012-10-31)