Rozłączniki zapewnią bezpieczną pracę urządzeń


Instalacja elektryczna jest tym elementem w domu i mieszkaniu, na który należy zwrócić szczególną uwagę już na etapie jej planowania i późniejszego wykonania. Instalacja powinna być nie tylko sprawna i funkcjonalna, ale przede wszystkim bezpieczna. Dlatego wykonanie instalacji zawsze warto powierzyć fachowcom, a w jej skład powinny wchodzić wyłącznie urządzenia i sprzęt najwyższej klasy. Na bezpieczeństwie nigdy nie należy oszczędzać.

Jednym z elementów, które w dużym stopniu wpływają na bezpieczeństwo całej instalacji elektrycznej są rozłączniki izolacyjne. Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, mają one właściwości izolujące, dzięki czemu umożliwiają sprawną i bezpieczną pracę obsługi. Ale nie jest to jedyne zadanie, jakie spełniają rozłączniki. Przewodzą one prąd w warunkach znamionowych oraz przetężenia, w tym między innymi zwarcia. W warunkach zakłóceniowych oraz znamionowych po określonym czasie rozłączają one obwód, dzięki czemu zapobiegają wszystkim potencjalnym zagrożeniom związanym z zakłóceniami w przepływie prądu.

Rozłączniki izolacyjne są gwarantem bezpieczeństwa użytkowania instalacji elektrycznej, dlatego zawsze warto zadbać o to, by były to urządzenia najlepszej jakości pochodzące od sprawdzonego producenta. Przed zakupem warto sprawdzić wszystkie parametry techniczne oraz upewnić się, czy wybrane rozłączniki posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, gwarantujące bezpieczne i bezproblemowe użytkowanie.

Źródło: www.eelektryka.com/110-rozlaczniki-izolacyjne