Jakie koszty można wrzucić w koszty prowadzenia firmy transportowej?


 Wiele firm transportowych ma od tego swoją księgową, która sprawnie wymieni koszty prowadzenia działalności usługi transportowej. Co na tą chwilę przychodzi mi do głowy, to wiadomo że wszystkie koszty związane z obsługą busa, poczynając od myjki samochodowej, a kończąc na wszelkich remontach, czy paliwie. Ciekawym tematem jest jednak założenie firmy transportowej w Niemczech. wówczas jesteśmy opodatkowani innym VATem, który niekiedy wynosi 0%. Wtedy należy zgłosić się do swojej księgowej i dokładnie zgłębić ten temat.

Jeszcze do niedawna większość osób podróżowała pociągami do miejsca docelowego. Niestety lub stety wszystko się zmieniło. Jesteśmy coraz wygodniejsi. Wolimy wsiąść u siebie, a wysiąść dopiero w miejscu docelowym. Dlatego też zamiast podróżować pociągami duża część z nas podróżuje obecnie busami. Przykładowo takie busy z Niemiec do Polski to koszt kilkuset złotych od osoby, ale w tej cenie otrzymujemy wygodny fotel. Sporą przestrzeń bagażową i wygodę. Nie musimy nosić naszych bagaży po peronie, wystarczy zapakować je w Polsce, a wyciągnąć je w Niemczech, zazwyczaj i tak zrobi to za nas miła obsługa.

Kolejny plus podróżowania busem z Niemiec do polski, czy każdego innego kraju jest fakt, że mamy tam niewiele osób i stosunkowo niewiele osób przemieszcza się przez busa, a dodatkowo bilet jest droższy niż, ponieważ kupujemy go na całą trasę. Tak więc nikt nie kręci się obok naszych bagaży, nie stara się nas okraść ponieważ my mamy wszystkich na oku i wszystkie nasze bagaże. Obecnie takie busy są dodatkowo klimatyzowane, niekiedy posiadają nawet rozkładane fotele, które co ciekawe w dużej liczbie przypadków są większe niż w przypadku firm lotniczych, dlaczego? Dlatego, że mimo tego iż waga całego busa jest istotna, przewoźnicy nie przykuwają do niej, aż takiej uwagi jak linie lotnicze. Często brakuje jednego lub dwóch pasażerów, defakto jest to, aż 200 kilogramów mniej. Łatwiej się dzięki temu rozpędzić i nie trzeba zużywać, aż tyle paliwa. Pamiętajmy, że taki bus potrafi niekiedy ważyć ponad 5 ton. jest to ciężar, który podczas podróży z Niemiec do Polski robi sporą różnicę, głównie gdy zjedziemy już z niemieckiej autostrad na polskie leciwe drogi.