Czy wakacyjny wyjazd można ująć w kosztach firmy?


Wakacje tuż za rogiem, zatem pewnie wielu z Was zastanawia się czy można wakacyjny wyjazd wliczyć w koszty firmy. Jeżeli jedziemy z pracownikami na wyjazd służbowy to jak najbardziej. Natomiast jeżeli jest to wyjazd rodzinny, np. Wycieczka do Paryża to już nie ma takiej możliwości. Rzecz jasna wielu przedsiębiorców stara się ominąć ten przepis.

Inną sprawą są koszty wyjazdu do Paryża. Paryż wcale nie musi okazać się takim drogim miastem, ponieważ nawet tam znajdziemy tanie noclegi. Wiadomo jest, że o nocleg w stolicy Francji jest trudno, niezależnie czy szukamy noclegu na jedną noc czy na cały rok. Paryż noclegi ma bardzo zróżnicowane jeśli chodzi o hotele i kwatery prywatne. Ceny noclegów, często są bardzo wysokie, można powiedzieć, że wręcz przesadzone. Oczywiście jak wszystkie duże miasta Paryż jest podzielony na te tańsze jak i drogie dzielnice, które lepiej omijać.

Czasem bardziej opłaca się poszukać noclegów na obrzeżach miasta, ponieważ Paryż noclegi posiada nie tylko w centrum, ale również na swoich obrzeżach. Wtedy jednak nie mamy zbyt dobrego dostępu do komunikacji miejskiej. Znajdziemy jednak miejsca noclegowe w centrum, gdzie będziemy mogli spędzić nocleg w przystępnej cenie.

Często są to noclegi mające dodatkowo dobrą opinię. Dla osób, które nie liczą pieniędzy i chciałyby spędzić noc w hotelu niedaleko lotniska oczywiście znajdzie się bardzo dużo możliwości. W centrum znajdziemy nie tylko hotele ale również hostele, schroniska młodzieżowe w klimatycznych kamienicach oraz kwatery prywatne. Miejsc wartych polecenia jest bardzo dużo i najlepiej popytać zorientowane osoby, które wycieczkę do Paryża mają już za sobą.